( cs / en )

projekty projects

Externí

pro ZVON.org
DOM1 reference (with examples)
DOM2 reference (with examples)
A ještě pár beznadějně zastaralýx drobností (jako třeba jedna z prvníx referencí na Mozillí XUL).
pro Manga.CZ
Člen původního redakčního týmu Manga.CZ zodpovědný zvláště za otravné „vylepšování“ dyzajnu stránek a hlavně Mapu otaku (minus dnešní databáze).
Kromě toho jsem v průběhu let napsal či spolupracoval na necelé dvacítce článků, všexny „one-man-show“ jsou uveřejněné i tady.
plus
Firemní weby pro Integii a YATUN (velmi dávná a dávná historie – v letex 1996/7 většina firem ještě vůbec netušila, že by mohli vlastní web vůbec potřebovat :-).
Spousta webů a webovýx aplikací pro VŠCHT Praha.
Pár (převážně interníx) drobností pro CZ.NIC. Ale na trvalejší práci pro firmy jsem už moc starej…
Webová aplikace pro sběr dat evropského sdružení Liber LAG.

Možná ještě stojí za zmínku, že jsem se docela hrabal v Mozille, když se ještě hrálo na M (aneb „milestones“), ale někdy po uveřejnění verze 1.0 mě to přestalo bavit a nemyslím, že byx se k tomu ještě někdy víc vrátil. I když jak se říká – nikdy neříkej nikdy.

Jo, a taky jsem pár let pracoval pro Systinet, dokonce ještě když to byl IdooX (myslím, že jsem byl zaměstnanec číslo tři nebo tak nějak), ale odešel jsem dřív, než ho koupil Mercury Interactive (natožpak pak jeho HP). Dokud jsem si tam „kouzlil“ v JavaScriptu a XSLT AJAXové věci o pár let dřív, než tohle jméno vůbec vymysleli, tak mě to bavilo, ale potom... Práci cvičené opice, byť možná trošku inteligentnější, dokážu prostě dělat jen po omezenou dobu. Ale vzhledem k ceně nájmů v Praze a „výši“ platů na vejšce jsem si to již musel několikrát rozmyslet.

Místní

Gitorious (2010)
test instalace git-hostingu Gitorious (a škola pro mě, jak se [ne]pracuje s linuxovým serverem :)
Django (2013)
pár drobností k Djangu – převážně filtrování výstupu podle přihlášeného uživatele